Ironman European Championship Elsinore Dánsko a maraton v Berlíně pod 3 hodiny!

Je to už několik let co jsme se spolu začali systematicky připravovat na dílčí běžecké cíle (https://www.vaclavkain.cz/products/a40-minut-90-minut-czechman/). Výkonnost od té doby stále roste a cíle jsou náročnější a náročnější. Cíle pro tuto sezónu byly dva. Na konci června Ironman 70.3 European Championship Elsinore v Dánsku. Příprava díky covidu byla komplikovanější. Zavřené bazény, posilovny. Prodělání covidu nás též neminulo a vzalo nám to 5 týdnů přípravy. Přesto se nám závod vydařil a výkonem jsme si ještě vyjeli slot na letošní mistrovství světa. Druhým vrcholem byl minulý víkend maraton v Berlíně. Na přípravu od Dánska jsme měli 10 týdnů. Michal měl na této trati osobní rekord 3:14:57 hod. Závod se vydařil a čas jsme stlačili pod 3 hodiny (2:58:40). Posun osobního rekordu o 16 min. bereme jako velký úspěch a Michalovi moc gratuluji! Ještě si dáme v říjnu pro zpestření desítku v Chorvatsku a sezóna je u konce. Díky času v Berlíně se můžeme přímo kvalifikovat na maraton v Bostonu, který se běží v dubnu. S Michalem jsme vybírali z možností a již jsme sezonu pro příští rok naplánovali. Opět bude dvouvrcholová a opět ještě obtížnější. Příprava bude směřovat k prvnímu vrcholu v červnu - Ironman v Hamburku a na podzim maraton v New Yorku, kde již jsme kvalifikováni.

Držte nám palce a Michale díky za další pěknou sezonu!